MCASQ32NSB7154KTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASQ32NSB7154KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASQ32NSB7154KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASQ32NSB7154KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASQ32NSB7154KTNA01
Description
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210
Detailed Description
0.15 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
MCASQ32NSB7154KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)