MCASQ219SB7152MTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
TDK
1500 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MCASQ219SB7152MTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASQ219SB7152MTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASQ219SB7152MTNA1J
Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASQ219SB7152MTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)