MCASL21GSB7225KTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 4 510
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2 865
Datasheet
KEMET
KEMET
In Stock: 707
2.2 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MCASL21GSB7225KTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASL21GSB7225KTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASL21GSB7225KTNA1J
Description
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASL21GSB7225KTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)