MCASJ21GBD7226MTCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Image for MCASJ21GBD7226MTCA01 is not available
MCASJ21GBD7226MTCA01
DigiKey Part Number
587-MCASJ21GBD7226MTCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASJ21GBD7226MTCA01
Description
MLCC, 0805, 6.3V, X7T, 22 UF20 %
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)