MCASG31LSB5475KTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1 865
Datasheet
TDK
4.7 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MCASG31LSB5475KTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASG31LSB5475KTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASG31LSB5475KTNA1J
Description
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASG31LSB5475KTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)