MCASE32MAB5476MPNDTJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 90 961
In Stock: 44
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
47 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MCASE32MAB5476MPNDTJ
DigiKey Part Number
587-MCASE32MAB5476MPNDTJTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASE32MAB5476MPNDTJCT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASE32MAB5476MPNDTJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASE32MAB5476MPNDTJ
Description
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASE32MAB5476MPNDTJ Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)