MCARQ167SCG3R3CTRA01
DigiKey Part Number
587-MCARQ167SCG3R3CTRA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCARQ167SCG3R3CTRA01
Description
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.25pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MCARQ167SCG3R3CTRA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)