MBJCL31LBB7226KTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2 330
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MBJCL31LBB7226KTPA01
DigiKey Part Number
587-MBJCL31LBB7226KTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBJCL31LBB7226KTPA01
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBJCL31LBB7226KTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)