MAASU31QHB7102KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 377
Datasheet
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MAASU31QHB7102KTNA01
DigiKey Part Number
587-MAASU31QHB7102KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASU31QHB7102KTNA01
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAASU31QHB7102KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)