LSXNH8080YBL3R6NJG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSXNH8080YBL3R6NJG |
Description | FIXED IND 3.6UH 4.9A 19.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.6 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 4.9 A 19.5mOhm Max 3131 (8080 Metric) |
EDA/CAD Models | LSXNH8080YBL3R6NJG Models |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 19.5mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 34MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 3131 (8080 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 3131 |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 6.4A |