LSQCA322525T330KR
DigiKey Part Number
587-LSQCA322525T330KRTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSQCA322525T330KRCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSQCA322525T330KRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQCA322525T330KR
Description
FIXED IND 33UH 300MA 410 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 300 mA 410mOhm 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSQCA322525T330KR Models
Category
DC Resistance (DCR)
410mOhm
Mfr
Frequency - Self Resonant
13MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1210
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)