LMXND4040TKL470MDG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for LMXND4040TKL470MDG is not available
LMXND4040TKL470MDG
DigiKey Part Number
587-LMXND4040TKL470MDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMXND4040TKL470MDG
Description
FIXED IND 47UH 440MA 650 MOHM
Detailed Description
47 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 440 mA 650mOhm 1616 (4040 Metric)
DC Resistance (DCR)
650mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
10MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Saturation (Isat)
600mA