LMK212AC6106KG-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 66 976
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 65 136
Datasheet
Upgrade
TDK
Similar
Similar
Murata Electronics
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
LMK212AC6106KG-T
DigiKey Part Number
LMK212AC6106KG-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK212AC6106KG-T
Description
CAP CER 10UF 10V X6S 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LMK212AC6106KG-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)