LCXND4040KKL150MDG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LCXND4040KKL150MDG |
Description | FIXED IND 15UH 600MA 430 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 600 mA 430mOhm 1616 (4040 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 430mOhm |
Series | Frequency - Self Resonant 24MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1616 (4040 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1616 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 540mA | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |