Image for LBXNE3030KKT3R3MN is not available
LBXNE3030KKT3R3MN
DigiKey Part Number
587-LBXNE3030KKT3R3MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBXNE3030KKT3R3MN
Description
FIXED IND 3.3UH 1.03A 156 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.03 A 156mOhm Max 1212 (3030 Metric)
DC Resistance (DCR)
156mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
64MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1A