L4K212BJ104MD-T
DigiKey Part Number
L4K212BJ104MD-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L4K212BJ104MD-T
Description
CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 10 V X5R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L4K212BJ104MD-T Models
Category
Circuit Type
Isolated
Manufacturer
Taiyo Yuden
Temperature Coefficient
X5R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
0.1µF
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
10 V
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)