HMK325C7475MM-PE
DigiKey Part Number
587-5040-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5040-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5040-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK325C7475MM-PE
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
HMK325C7475MM-PE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)