HMK325C7475KM-PE
DigiKey Part Number
587-HMK325C7475KM-PETR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK325C7475KM-PECT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK325C7475KM-PEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK325C7475KM-PE
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
HMK325C7475KM-PE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)