HMK325B7225KM-T
DigiKey Part Number
587-3379-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3379-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3379-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK325B7225KM-T
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
HMK325B7225KM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)