HMK316B7105KL-T
DigiKey Part Number
587-1777-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1777-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1777-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK316B7105KL-T
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HMK316B7105KL-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)