HMK212B7153MG-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Direct
TDK
Direct
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
0.015 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMK212B7153MG-T
DigiKey Part Number
587-HMK212B7153MG-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK212B7153MG-TCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK212B7153MG-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK212B7153MG-T
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMK212B7153MG-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)