HMK107BJ223KA-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
HMK107BJ223KA-T
DigiKey Part Number
587-HMK107BJ223KA-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK107BJ223KA-TCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK107BJ223KA-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK107BJ223KA-T
Description
CAP CER 0.022UF 100V X5R 0603
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)