HMK107BJ153MA-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
TDK
In Stock: 920
0.015 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
HMK107BJ153MA-T
DigiKey Part Number
587-HMK107BJ153MA-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK107BJ153MA-TCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK107BJ153MA-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK107BJ153MA-T
Description
CAP CER 0.015UF 100V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)