GMJ325AB7475KMHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 21 600
Datasheet
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 174 222
Datasheet
Parametric Equivalent
4.7 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
GMJ325AB7475KMHP
DigiKey Part Number
GMJ325AB7475KMHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMJ325AB7475KMHP
Description
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GMJ325AB7475KMHP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)