FBMJ1608HM230NT
DigiKey Part Number
587-1762-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1762-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1762-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMJ1608HM230NT
Description
FERRITE BEAD 23 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 4A 7mOhm
EDA/CAD Models
FBMJ1608HM230NT Models
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
7mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
23 Ohms @ 100 MHz