FBMH4525HM102NTV
DigiKey Part Number
587-3839-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3839-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3839-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMH4525HM102NTV
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 1810 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1810 (4525 Metric) 3A 60mOhm
EDA/CAD Models
FBMH4525HM102NTV Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
60mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1810 (4525 Metric)
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)