EMK316BJ225KD-T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 15 790
Datasheet
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 192 587
Datasheet
Direct
Murata Electronics
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Similar
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
2.2 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)