AH168M245001-T
DigiKey Part Number
587-AH168M245001-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-AH168M245001-TCT-ND - Cut Tape (CT)
587-AH168M245001-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AH168M245001-T
Description
RF ANT BLUETOOTH/WLAN/ZIGBEE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Chip Solder Surface Mount
Category
Antenna Type
Chip
Manufacturer
Taiyo Yuden
Number of Bands
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
VSWR
3
Part Status
Active
Gain
2dBi
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz