OYKTGLJANF-0.032768
DigiKey Part Number
1664-OYKTGLJANF-0.032768TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-OYKTGLJANF-0.032768CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-OYKTGLJANF-0.032768DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OYKTGLJANF-0.032768
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
60µA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)