XL25D-TO247-22-17-0.64
DigiKey Part Number
1168-XL25D-TO247-22-17-0.64-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XL25D-TO247-22-17-0.64
Description
CERAMIC HEAT SPREADER 22X17X0.63
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-247 Ceramic Heat Spreader
Category
Shape
Rectangular
Mfr
Length
0.866" (22.00mm)
Series
Width
0.669" (17.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.025" (0.64mm)