XL25-40-40-10-T1-0.25
DigiKey Part Number
1168-XL25-40-40-10-T1-0.25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XL25-40-40-10-T1-0.25
Description
CERAMIC HEAT SPREADER 40X40MM GR
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) Ceramic Heat Spreader
Category
Attachment Method
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Mfr
Shape
Square
Series
Length
1.575" (40.00mm)
Packaging
Tray
Width
1.575" (40.00mm)
Part Status
Obsolete
Fin Height
0.394" (10.00mm)