TG-A9000-15-15-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A9000-15-15-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A9000-15-15-1.5
Description
THERM PAD 15MMX15MM PINK
Detailed Description
Thermal Pad Pink 15.00mm x 15.00mm Square
Category
Shape
Square
Outline
15.00mm x 15.00mm
Series
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Packaging
Bulk
Color
Pink
Thermal Conductivity
9.0W/m-K