TG-A6200F-150-150-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200F-150-150-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200F-150-150-2.0
Description
THERM PAD 150MMX150MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - One Side
Category
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Square
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
150.00mm x 150.00mm