TG-A6200F-100-100-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200F-100-100-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200F-100-100-1.0
Description
THERM PAD 100MMX100MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 100.00mm x 100.00mm Square Tacky - One Side
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone
Series
Adhesive
Tacky - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
100.00mm x 100.00mm