TG-A486G-310-310-0.5-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 188
Datasheet
Thermal Pad Gray 310.00mm x 310.00mm Square
TG-A486G-310-310-0.5-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A486G-310-310-0.5-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A486G-310-310-0.5-0
Description
THERM PAD 310MMX310MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
6.3W/m-K