TG-A38KX-190-140-10.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A38KX-190-140-10.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A38KX-190-140-10.0
Description
THERM PAD 190MMX140MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 190.00mm x 140.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
190.00mm x 140.00mm
Thickness
0.394" (10.00mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.8W/m-K