TG-A2200-10-10-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A2200-10-10-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A2200-10-10-0.5
Description
THERM PAD 10MMX10MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 10.00mm x 10.00mm Square Tacky - One Side
Category
Outline
10.00mm x 10.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Box
Adhesive
Tacky - One Side
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
2.2W/m-K