TG-A1780-150-150-0.8
DigiKey Part Number
1168-TG-A1780-150-150-0.8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1780-150-150-0.8
Description
THERM PAD 150MMX150MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 150.00mm x 150.00mm Square
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Thickness
0.0310" (0.787mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Color
Gray
Thermal Conductivity
17.8W/m-K