XC32M4-32.000-F10NNHPK
DigiKey Part Number
4309-XC32M4-32.000-F10NNHPKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-XC32M4-32.000-F10NNHPKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XC32M4-32.000-F10NNHPK
Description
CRYSTAL 32MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)