X49ST2-25.000-F18LLDTK
DigiKey Part Number
4309-X49ST2-25.000-F18LLDTKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-X49ST2-25.000-F18LLDTKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X49ST2-25.000-F18LLDTK
Description
CRYSTAL 25MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49S 2-DIP
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm