VCO97S8-1500-2000K
DigiKey Part Number
4309-VCO97S8-1500-2000KTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-VCO97S8-1500-2000KCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VCO97S8-1500-2000K
Description
FREQUENCY :1500~2000 VDD:3~6 V
Customer Reference
Detailed Description
Center Frequency Voltage Controlled Oscillator dBm 2nd Harmonic Typ (dBc)
Category
Voltage - Supply
3V ~ 6V
Manufacturer
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Package / Case
8-SMD, No Lead
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Part Status
Active
Height
0.087" (2.20mm)
Frequency Range
1500 ~ 2000MHz