V1597S8-400-550K
DigiKey Part Number
4309-V1597S8-400-550KTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-V1597S8-400-550KCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V1597S8-400-550K
Description
Frequency :400~550, Vdd:3~6, Vc:
Customer Reference
Detailed Description
Center Frequency Voltage Controlled Oscillator dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Category
Voltage - Supply
3V ~ 6V
Manufacturer
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Package / Case
8-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Frequency Range
400 ~ 550MHz
Height
0.087" (2.20mm)