HCTT3-8.000-ZTTCE-10K
DigiKey Part Number
4309-HCTT3-8.000-ZTTCE-10KTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-HCTT3-8.000-ZTTCE-10K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCTT3-8.000-ZTTCE-10K
Description
CERAMIC RESONATOR ZTTCE 3.2X1.3X
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz Ceramic Resonator 10 pF ±0.3% -40°C ~ 85°C Surface Mount
Category
Frequency Tolerance
±0.5%
Manufacturer
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Capacitance
10 pF
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Type
Ceramic
Size / Dimension
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Frequency
8 MHz
Height
0.039" (1.00mm)
Frequency Stability
±0.3%