FC21M2-32.768-N07LLDTK
FC21M2-32.768-N07LLDTK
FC21M2-32.768-N07LLDTK
DigiKey Part Number
4309-FC21M2-32.768-N07LLDTKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-FC21M2-32.768-N07LLDTKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC21M2-32.768-N07LLDTK
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm