CFMH4-21.700-F18IL04AK
DigiKey Part Number
4309-CFMH4-21.700-F18IL04AK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFMH4-21.700-F18IL04AK
Description
MONO XTAL 21.7MHZ 4P 24DB TH
Customer Reference
Detailed Description
21.7 MHz Center Monolithic Crystal Filter Through Hole 24dB 9 kHz
Category
Bandwidth
9 kHz
Manufacturer
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Number of Poles
4
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
4-DIP Module, 4 Leads
Frequency - Center
21.7 MHz
Size / Dimension
1.250" L x 0.750" W (31.75mm x 19.05mm)
Insertion Loss
24dB
Height (Max)
0.400" (10.16mm)