3131M-32.768DTTLRRK
DigiKey Part Number
4309-3131M-32.768DTTLRRKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-3131M-32.768DTTLRRKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3131M-32.768DTTLRRK
Description
3215,32.768kHz,12.5pF,+/-5ppm,-4
Customer Reference
Detailed Description
32.768 MHz ±5ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency Stability
±5ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±5ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)