09M1T2-100.000TSSDTNSK
DigiKey Part Number
4309-09M1T2-100.000TSSDTNSK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09M1T2-100.000TSSDTNSK
Description
crystal UM-1 2pins 100MHz Series
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz ±10ppm Crystal Series UM-1
Category
Frequency Tolerance
±10ppm
Mfr
Load Capacitance
Series
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
100 MHz
Size / Dimension
0.307" L x 0.094" W (7.80mm x 2.40mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.307" (7.80mm)