049S2-25.000F16HPJJK
DigiKey Part Number
4309-049S2-25.000F16HPJJKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-049S2-25.000F16HPJJKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
049S2-25.000F16HPJJK
Description
HC-49SMD,25MHz, 16pF, 30ppm,-20~
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 16pF 30 Ohms HC-49/US 2-SMD
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm