0132M4-24000F12DTLJK
DigiKey Part Number
4309-0132M4-24000F12DTLJKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-0132M4-24000F12DTLJKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0132M4-24000F12DTLJK
Description
CRYSTAL 24MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±20ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)