URG3216L-1200-L-T05 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | URG3216L-1200-L-T05 |
Description | 1206 SIZE, 0.25W, 120 OHM, 0.01% |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms ±0.01% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | URG3216L-1200-L-T05 Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±2ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |